20

Markó András | Tájkép

Kikiáltási ár 1 500 000 Ft

2021.12.05, V, 18:28

olaj, vászon,  j.n., 97 x 130 cm, 1880 körül

Markó András Id. Markó Károly egyik fia, élet-és tájképeket festett, piktúrája a romantika stílusjegyeit hordozza magán. Az Öböl alakokkal is egy ilyen romantikus tájkép, amelyen csónakban ülő férfiak halásznak, a parton családtagjaik várakoznak a gazdag zsákmány reményében. Markó András képével a korszak egyszerű emberének viszontagságos és dolgos hétköznapjait örökíti meg.