Mészőly Géza | Romantikus táj

Kikiáltási ár 390 000 Ft

2021.12.05, V, 18:39
1 000 000 Ft

olaj, farost, j.j.l: MG, 35 x 66 cm, 1870 körül

Tájképfestőként előszeretettel járta az országot Mészöly Géza, aki számos szabadban tett megfigyelés, élmény, hangulat révén festette naturalista és plein air stílusú alkotásait. Bensőséges hangulatú tájat ábrázoló képeinek egyike a Tájkép folyóparttal is, amelyen egy kanyargó folyó tova tűnő képe tűnik fel. A háttérben, a távolban sűrű erdő lombjait látjuk. A nagy gonddal, aprólékos kidolgozással készített képe jól érzékelteti azt a szépséges tájat, ahol mi is szívesen elidőznénk.