5

Raksány Dezső | Anya gyermekével

Kikiáltási ár 150 000 Ft

2022.05.08, V, 18:04

olaj, vászon, j.j.k: Raksanyi D., 77 x 56 cm, 1890-es évek vége

Minden bizonnyal olaszországi: Firenzében és Rómában tett tanulmányútjai hatására festette az Anya gyermekével című vásznát Raksányi Dezső. Kompozíciójának középpontjában fiatal nő ül gyermekével egy kőpadon. Mellettük lepelre leterített virágcsokor hever, mögöttük a tenger kéklő vize tűnik fel. Raksányi finom vonalakkal, élénk színnel festette meg idillikus és antikizáló életképét, amely sérülése ellenére is szemet gyönyörködtetőt.