Varga Imre | Barátnők

Kikiáltási ár 250 000 Ft

2022.05.08, V, 18:13
250 000 Ft

olaj, farost, j.j.l: Varga I. 59 x 49 cm, 1990-es évek

A több mint hét évtizeden át alkotó Varga Imre munkái között monumentális méretű köztéri szobrokat, emlékműveket, portréemlékműveket és kisplasztikákat is megtalálhatunk, de a szobrászattól eltérő, más műfajokban is kipróbálta magát, nem csak érmeket és grafikákat készített, hanem festett is.
Barátnők címet viseli az az olajjal készült festmény amelyen két sudár termetű ruhátlan női figura látható egy fehér-kék kockaköves teraszon. Egyikük lábát keresztbe téve egy vörös bársonyszékben ül, másikuk a szék támlájának dől. Személyazonosságuk ismeretlen, mértani arányosággal megkomponált alakjaik szinte felidézik a görög test szépségét és annak esztétikumát.
Varga Imre festményeiből mindössze 20 darab készült, amelyeket Laktanya utcai gyűjteményeben tekinthetünk meg. A Barátnők című képével a mester jól érzékeltetni, hogy nem csak a vésővel, hanem az ecsettel is jól bánt.