olaj, vászon, 55 x 43 cm, j.j.l: Fenyes
A budapesti Mintarajziskolában végzett Fényes Adolf 1894-től kezdődően több egyéni tárlaton, csoportos kiállításon részt vett. Festészetének realista, dekoratív és posztimpresszionista stílusa nyomon követhető annak Szolnoki művésztelep alkotóinak a munkásságában, amelyet ő maga alapított.
Az Itáliát és Franciaországot is megjárt Fényes Szolnokon kívül Szentendrén és Vácott és Pest környékén is szívesen festett. Erről vall ’Pasaréten’ című műve is, amely az 1900-as évek körüli Pasaréti „képet” mutatja.
Olajjal készített vásznán a Budai-hegységben található városkerület egymás mellett zsúfoltan álló házai állnak, a háttérben lankás domb húzódik meg. A kompozíció előterében két asszony sétál kosaraikkal.
Még be nem épült Pasaréti képét Fényes Adolf messziről, alulnézetből láttatja. Élén foltszerű színekkel, vékony vonalakkal megfestett munkája az alkotó biztos ecsetkezeléséról árulkodik.