57

57․Tétel

Valent-Hódy Mihály | 1956

Kikiáltási ár 380 000 Ft

2022.12.04, V, 18:56

olaj, vászon, j.j.l.: Valent Hódy Mihaly 110 x 96 cm

Valent-Hódy Mihály az 1956-os forradalom és szabadságharc után elhagyta Magyarországot, előbb Ausztriába ment, majd Genfben telepedett le. Egy szomszédságában élő festőművész munkája inspirálta hogy felvételizzen Genfi Képzőművészeti Főiskolára, ahova szerencséjére be is került, megvalósítva gyermekkori álmát. Stúdiumai alatt olyan neves művészektől tanulhatott, mint Oskar Kokoschka, aki fontos szerepet játszott Valent-Hódy sajátos konstruktív, modern művészi stílusának kialakításában.
Pályája elején szobrászattal és szobrászattal foglalkozott. Kezdetben főként kollázsokat alkotott. Festészetében eleinte a pasztell színeket használt, majd az évek során képein mindinkább telített és élénk színek, konstruktív formák váltak dominánsá. Ez leginkább az a ‘Puzzle’ képek sorozatnál érzékelhető, amelyről a következőképpen vall: „Hosszú-hosszú útkeresés után kötöttem ki az egyszerű konstruktív formáknál és a tudatosan megválogatott és variált színeknél”.
’Paix 56’ című kollázsának geometrikus formái is voltaképpen, mint egy puzzle darabjai próbálnak összeilleszkedni a térben. Valent-Hódy Mihály kitüremkedő és vastag formákkal megkomponált műve az 56-os eseményeknek állít emléket és ahogy a cím (paix=békesség) békére hívja fel a figyelmet.