Neogrády László | Önarckép festöpalettával

Kikiáltási ár 330 000 Ft

2023.05.21, V, 18:16
330 000 Ft

olaj, fatábla, 30 x 40 cm, j.j.l: Neogrady László 947

A budapesti Képzőművészeti Főiskolán tanult Neogrády Lászlónak Balló Endre volt a mestere. Naturalista stílusban festett táj- és zsánerképeket, több alkotásának témája a Kárpátok legmagasabb hegyvonulataként ismert Tátra havasa.
Táképein megjelennek figurák, portrét nem ismerünk tőle. Éppen ezért igazi ritkaság az "Önarckép festőpalettával" című alkotása. A klasszikus stílusban megörökített kopaszodó férfi bizonyosan maga Neogrády, aki határozottan tekint nézőjére, szinte kihívóan. Magas homlokán erős fény hangsúlyozza intellektualitását. A Neogrády László önarckép műfajából adódóan igazi „csemege”, egyúttal bizonyítéka, hogy Neogrády nem kizárólagosan a tájat és a benne feltűnő embert örökített meg.