Galimberti Sándor | Olasz táj

Kikiáltási ár 680 000 Ft

olaj, karton, 21 x 14 cm, j.j.l: Galimberti S, 1903 körül

Galimberti Sándor családja Olaszországból vándorolt Kaposvárra. Az édesapa Luigi Galimberti francia és olasz ősökkel rendelkező trieszti olasz volt, a Velencei Festőművész Akadémián tanult. Egy freskófestési megbízás és egy családi örökség miatt érkezett hazánkba, Magyarországon is maradt.
Galimberti édesapjától tanult meg festeni, tehetségére Rippl Rónai József is felfigyelt. 1903-tól rendszeresen járt Nagybányára, ahol Réti István volt a mestere. A Müncheni Festészeti Akadémiát és Hollósy Simon magániskoláját is megjárta, majd a párizsi Julian Akadémia növendéke lett.
Rövid életpályája jól rekonstruálható, alkotásainak nagyrésze viszont megsemmisült, vagy lappang.
Ezért is kivételes az ’Olasz várrom’, amely egy olaszországi gyűteményből érkezett Magyarországra. Másrészt azért is, mert későbbi munkásságára a kubizmus volt jellemző, így az ’Olasz várrom’ korai alkotása, amelyen még a nagybányai iskola és a plein-air hatása érződik. A finom tónusokkal megfestett épület egy mediterrán tájban emelkedik ki.