Kiss Márta | Selfie

Kikiáltási ár 250 000 Ft

2023.05.21, V, 18:48
250 000 Ft

olaj, vászon, 2015, j.j.i. KM, 60 x 70 cm

Kiss Márta festőművész szereti megfigyelni a környezetét és az embereket. „Mindazt, ami körülvesz” – írja honlapján festészetéről. Weblapján olvasható bemutatkozásából az is kiderül, hogy lelkesíti a szépség, a finomság, de érdekli a fanyarság, az irónia, a humor is.
Képeinek témái változatosak, főként az ember áll középpontjukban. Az ember, aki cselekvésekbe merül el, az adott pillanatnak él.
Így tesz a klasszikus festészeti eszközzel komponált ’Szelfie’ elegáns, piros ruhát viselő fiatal lánya is, aki szelfibotra helyezett mobiltelefonjával fényképezi magát. A mögötte látható gyönyörűséges klasszicista szobrokkal díszített emlékművet csupán háttérnek használja, nem azt csodálja, hanem önmagát.
Kiss Márta tükröt tart az okoseszközök világában elmerülő generáció , de úgy általában mindenki felé, aki túlzásba esve foglalkozik magával, pózol, szelfizik, és közben „elsiklik” minden előtt, ami szép.