bronz, gránit, 33 cm, j. Hátul: SZB 2/20
Szmrecsányi Boldizsár (avagy BOLDI) Bécsben és a Budapesti Képzőművészeti Egyetem szobrász szakán tanult tovább, szobrászművész diplomáját 1995-ben szerezte Budapesten.
1994 óta vesz részt a hazai és nemzetközi tárlatokon, szobrait többek között Bécsben, Cannes-ban, Dublinban, Miamiban és Pekingben is láthatta már a közönség.
Kővel, márvánnyal, bronzzal egyaránt dolgozik, sima felületű, zárt formarendű plasztikákat készít. Álló, térdepelő vagy éppen ülő alakjai mellett legkedvesebb motívuma a galamb, de sast is fomált már.
BOLDI bronz madara szárnyait kitárja, karmai között kardot markol. A ’Turul’ ősi magyar jelkép, amely honfoglaló eleink hitvilágában jelent meg először totemállatként, majd végigkísérte történelmünket. Szerepelt az Árpád-házi királyok címerében, eredetmondáinkban és hadijelképként is.
A fényesre csiszolt, patinázott kisplasztika hűen formázza meg a sasnak vagy sólyomnak tartott madár alakját. Egy olyan szoborét, melynek nagyméretű köztéri változatát a Komáromban a Klapka-György úton és Budapesten, a XII. kerületben az Istenhegyi út és a Böszörményi út kereszteződésében is felállított BOLDI.