Mácsai István | Csendélet

Kikiáltási ár 120 000 Ft

2021.12.05, V, 18:20
1 500 000 Ft

olaj, farost, j.j.l.: Mácsai, 60 x 40 cm, 1970-évek

Legyen szó bármilyen műfajról: életképről, portréról, vagy csendéletről Mácsai István azokat aprólékos rajzossággal, a quattrocento mestereit megidéző klasszikus arányossággal, visszafogott színekkel festette meg. Olajjal készült vásznán, a Csendélet-en egy párkányra helyezett, virágokkal teli váza áll egy ablakpárkányon, mellette szépséges formájú tengeri kagyló hever. Az ablakon át kilátunk a szabadba, ahol egy városi kép lakótömbökkel tarkított sora fogadja a nézőket. Mácsai érdekes ötletekkel (kagyló) teszi változatossá, amúgy is hatásos kompozícióját, amely megnyugtatót, szemet gyönyörködtető műalkotás.