17

Remsey Jenő | Kávézó Párizsban

Kikiáltási ár 350 000 Ft

2021.12.05, V, 18:16

olaj, fatábla, j.k.: Remsey Paris 965, 90 x 59 cm, 1965

Remsey Jenő György hosszú alkotói pályája rendkívül színes, változatos, számos műfajban alkotott maradandót. Bármilyen műfajhoz is nyúlt, azok mindegyikében megmutakozott gazdag fantáziája, szenvedélyes egyénisége. A század eleji modern művészeti stílusok - legfőképpen a szecesszió és az expresszionizmus - erősen hatottak rá, több alkalommal is járt a művészet fellegvárában, Párizsban. Ott tartózkodása alatt előszeretettel örökítette meg a modern nagyváros mindennapi életének figuráit. A Kávézó Párizsban című képén egy tipikus párizsi kávéház enteriőrjébe helyezi groteszk figuráit. Olajvásznát látva szinte érezzük a kávéház mondén légkörét, A háttérben olvasható felirat betűi és az erős színek a párizsi kabarék és mulatók plakátjainak stílusára emlékeztetnek minket. Alkotása „sugaras korszakának" késői expresszív műve Ezek a sugárzó fehér fénynyalábok a Párizsi kávézóban üvegablakain átszűrődnek, ettől lesz igazán Remsey Jenő György képe sugaras, könnyed.