Gross Arnold | Művészetek kertje a barátságok országútján

Kikiáltási ár 90 000 Ft

2021.12.05, V, 18:26
220 000 Ft

színezett rézkarc, papír, j.j.l.: Gross Arnold, 29 x 35 cm, 1980 körül

Aprólékosan kidolgozott rézkarcaival vált elismertté Gross Arnold, aki 1950-es években alakította ki saját, senki mással össze nem téveszthető, egyedi stílusát. Részletgazdag grafikáin szinte egyetlen négyzetmilliméternyi területet sem hagy szabadon, képeit sajátos tündérvilágának figurái, lényei népesítik be. A Művészetek kertje-a barátságok országútján-nal is egy ilyen gyermeki, mesebeli világot láttat. Színezett, finom vonalakkal megrajzolt rézkarcán a múlt század légköre uralkodik: kosztümös sétálók, automobil, velocipéd és léghajó tűnik fel. Békebeli nyugalom lengi be a kerteket, feldíszített épületeket, mindenki barátságos, az égből szívecskék hullanak. Gross bravúros módon alkotott reális elemekből egy idilli világot, amelyben minden oly szép és minden oly jó, minden harmonikus, mint maga a kép.