olaj, vászon, j.j.k: Raksanyi D., 77 x 56 cm
Minden bizonnyal olaszországi Firenzében és Rómában tett tanulmányútjai hatására festette az "Anya gyermekével" című vásznát Raksányi Dezső. Kompozíciójának középpontjában fiatal nő ül gyermekével egy kőpadon. Mellettük lepelre leterített virágcsokor hever, mögöttük a tenger kéklő vize tűnik fel. Raksányi finom vonalakkal, élénk színnel festette meg különleges ovális tondó formában az idillikus és antikizáló szemet gyönyörködő életképét.