olaj, vászon, j.n., 97 x 130 cm, 1880 körül
Markó András Id. Markó Károly egyik fia, élet-és tájképeket festett, piktúrája a romantika stílusjegyeit hordozza magán. Az Öböl alakokkal is egy ilyen romantikus tájkép, amelyen csónakban ülő férfiak halásznak, a parton családtagjaik várakoznak a gazdag zsákmány reményében. Markó András képével a korszak egyszerű emberének viszontagságos és dolgos hétköznapjait örökíti meg.