olaj, vászon, j.j.l: Fenyes, 88 x 91 cm, 1930 körül
1898-ban készített "Szegény ember élete" című festményciklusa elkészítése után Fényes Adolf új utakat keresett, érdeklődése a plein air irányzata felé fordult. Festményeit világos színek, egyszerű kompozíció jellemezte leginkább. A Szolnok látképe című művén a Tisza partja mögött bontakozik ki a festői szépségű templomtoronnyal tarkított város.