olaj, farost, j.j.l: VG, 27 x 38 cm
Vida Gábor igazi polihisztor, hiszen egyszerre rajzoló, szobrász, amatőr csillagász, órajavító és festő. Érdeklődése idővel a képzőművészet felé irányult, magas szintű festőtechnikával realista, ám mégis meseszerű a német romantikus festő Carl Spitzweget idéző módon festette meg képeit. A Korán kelők egyik mulatságos életképe a művésznek, rajta egy álmaiból felriadt asszonyt látunk, akit egy férfi keltett fel. Vida meseszerű olajvászna eszünkbe juttathatja a 17.századi nagymesterek, főként Vermeer, Jan Van Eyck képi világát is.