Csató József | Kaktuszlány

Kikiáltási ár 120 000 Ft

2022.12.04, V, 19:00
120 000 Ft

akvarell, papír, 2009, 23 x 30 cm, jelezve : Csató

Az 1980-ban született Csató József annak a fiatal festőgenerációnak a képviselője, akik a festészetet hibrid módon értelmezik, azaz a jelen teljes képi és multimediális eszköztárát kihasználva, még a festészeti konvencióknál maradva, de annak reprezentációs feladatát megszüntetve hozzák létre alkotásaikat.
Az olajjal, páccal, vízfestékkel dolgozó Csató képein leginkább a neoprimitív, neonatív jegyek figyelhetőek meg. Nézőit nem terheli bonyolult formákkal, egy-egy alakból csak a legminimálisabb dolgokat jeleníti meg.
Ahogyan az a ’Lány kaktusszal’ vörössel festett karcsú női alakját is jellemzi. A fekete kaktusszal szemben álló figura akár egy pisztolypárbaj résztvevője úgy száll szembe tüskés kóróval éppen hogy elő nem húzza fegyverét.
Csató József alkotásának ereje éppen sajátságos helyezetéből adódik, ez teszi igazán egyedivé, mássá.