szinezett rézkarc, papír, j.j.l: Ernst Fuchs 93/190
Az osztrák származású Ernst Fuchsra a bécsi fantasztikus realizmus (1960-as évek elején kialakított művészeti irányzat) egyik alapítójaként, annak legnevesebb képviselőjeként tekint a művészettörténet. Az elsősorban színes festményeiről közismert alkotó szobrászként, grafikusként, zeneszerzőként és költőként is nemzetközi hírnévre tett szert.
A mindössze 15 évesen a bécsi Művészeti Akadémiára került Ernst Fuchsra nagy hatást gyakorolt Klimt és Schiele művészete, később többek között Max Pechstein , Edvard Munch és Pablo Picasso is.
Ernst Fuchs olyan alkotó volt, akinek mind festményei, mind grafikái szürrealista és manierista stílusjegyeket hordoznak, művei középpontjában a keresztény és zsidó szimbolika, bibliai témák és a látomásos álmok állnak.
Az 1980-as évektől misztikus, asztrológiai, de mitológiai motívumokból is építkező alkotásai közé sorolható a ’Flóra ébredezése II.’ is. Színezett rézkarca a virágok és a tavasz római istennőjét, Flórát ábrázolja. Növényi ornamentika keretezi a hosszú téli álmából ébredező istennő fejét, haját növényfonat díszíti. Nyugodt, csukott szemű arcát kör alakú, égkék háttér emeli ki, utalva a természet örök körforgására.