akvarell, papír, j.j.l.: BM Firenze 1969
A pályáját festőként kezdő Borsos Miklós hamar áttért a szobrászatra, utolsó festményét 1933-ban készítette. Rövid, festészettel töltött időszakának terméke a Firenze, amelyet még főiskolai tanulmányai idején, Olaszországi vándorútja alatt készíthetett. Képén egy firenzei épülettömböt látunk. A diófapáccal és tussal megfestett, sötét tónusokból építkező kép jól érzékelteti a korai korszakára oly jellemző expresszív hangulatot.