akvarell, papír, j.j.l.: Kass, 72 x 52 cm, 1980 körül
Kass János sokoldalú alkotóként: grafikusként, szobrászként, festőként is nagy hírnévre tett szert. Repertoárját bélyegtervek, de legfőképpen illusztrációk képezik. Talán illusztrációként készülhetett az Ádám és Éva bűnbeesése című akvarellje is, amelyen valószínűleg Mihály Arkangyalt látjuk, amint a Paradicsomból kiűzeti Évát és Ádámot.