ceruza, akvarell, j.j.l: B, papír, 36 x 24 cm, 1930 körül
Bernáth Aurél kevés virágot (főleg tulipánokat) ábrázoló csendéletet készített, művei között jobbára nőkről, férfiakról készített portrékat, vagy tájképeket (imitt-amott figurákkal tarkítva) találunk. Műve vizfestékkel készült, a virágok kontúrvonalait Bernáth finoman, lágyan, ceruzával nagy tudással rajzolta meg. Datálása valószínű, hogy 1930-as évekre tehető, amikor is az alkotó visszatért a Nagybányai festőiskola impresszionisztikus stílusához.