Olaj, tempera, farost, j.j.l. Czene Béla, 51 x 90 cm, 1978
Festői stílusában korán rátalált a Római iskola irányvonalára, leginkább a Reneszánsz klasszikus tradícióihoz és a görög római hagyományokhoz kötődött Czene Béla. A második világháború után készített egyedi képeinek témáit főként a hétköznapi életből merítette. Az Álló akt (Nyár) című képen fiatal, ruhátlan női alakot látunk, mögötte egy sűrű, fákkal bokrokkal tarkított erdő terül el. Czene figurájának testtartása visszafogott és elegáns, a szoborszerű alak felidézi a Római Iskola hagyományait.